„Saulės žiedas“ pražys ir Pakruojyje

21

Birželis

„Saulės žiedas“ pražys ir Pakruojyje

Liepos 3–7 dienomis Šiauliuose vyks jau VIII tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Liepos 6 dieną festivalio kolektyvai dalyvaus šventinėje programoje „Lietuva – brangakmenis pasaulio kultūrų karūnoje“ ir surengs pasirodymus ne tik Šiauliuose, bet ir aplinkiniuose miestuose.
                      SU DŽIAUGSMU PRANEŠAME, KAD PAKRUOJYJE SAVO PROGRAMĄ PRISTATYS KOLEKTYVAS „SABINOVČAN“ IŠ SLOVAKIJOS. JŲ PASIRODYMAS PAPUOŠ VALSTYBĖS DIENAI SKIRTUS RENGINIUS

Folkloro ansamblis „SABINOVČAN“ buvo įkurtas Rytų Slovakijos miesto Sabinovo kultūros centre. Šiuo metu „SABINOVČAN“ ansamblį sudaro trys grupės: šokių, moterų dainavimo, muzikavimo. Ansamblis vienija apie keturiasdešimt 16–30 metų amžiaus narių. Naujieji nariai ateina iš vaikų liaudies ansamblio „Sabiník“.

                      „SABINOVČAN“ surengia 30 pasirodymų per metus: koncertuojama įvairiuose kultūros renginiuose, folkloro festivaliuose, konkursuose, šventėse. Svarbiausi apdovanojimai buvo prizinės vietos solo dainavimo, moterų grupių dainavimo, choreografijos konkursuose. Be to, ansamblis dalyvavo įvairiuose festivaliuose užsienio šalyse: Serbijoje, Italijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Kinijoje, Alžyre, Rumunijoje, Ispanijoje, Kroatijoje.

Ansamblis atlieka šokius, reprezentuojančius Spišo, Šarišo ir Zemplíno regionus.

                      Susitikimas su šiuo kolektyvu laukia Jūsų liepos 6 d. 20 val. prie Pakruojo kultūros centro (esant prastoms oro sąlygoms, renginys vyks Pakruojo kultūros centre).