Pakruojo „dailiokės“ apsilankė parodos „Laiko šešėliai“ atidaryme Kaune

10

Balandis

Pakruojo „dailiokės“ apsilankė parodos „Laiko šešėliai“ atidaryme Kaune

Balandžio 10 d. Pakruojo kultūros centro dailės studijos narės Audra Savickienė, Judita Jareckienė kartu su vadove Laimute Veličkiene lankėsi turkų menininko Cetin Erokay parodoje „Laiko šešėliai“. Paroda atidaryta  Kaune.
 Laimutė Veličkienė teigė, jog su menininku susipažino Gruzijoje vykusiame ANIMA MUNDI festivalyje, kur dalyvavo ir Pakruojo kultūros centro „dailiokės“. Tada lietuvės buvo sužavėtos turko darbais, pristatančiais gimtąją šalį, jo gebėjimais. Todėl Pakruojo kultūros centro dailininkė Laimutė,  gavusi pakvietimą į Cetin Erokay parodą „Laiko šešėliai“ Lietuvoje, skubėjo aplankyti ir susitikti su mylimu bičiuliu. Dailininkė su būreliu dailės studijos narių buvo šiltai sutiktos parodos organizatorės – kuratorės Zitos Vilutytės ir paties Cetin Erokay.
Kaip teigė Pakruojo kultūros centro dailininkė, menininko Cetin Erokay darbuose didžiausias dėmesys skiriamas linijos, formos, spalvos vienovei sukurti ir išgryninti. Juoda, pilka, mėlyna ir jų atspalviai išryškina erdvės, lango į pasaulį metaforą, itin dažną dailininko darbuose, emocinį santykį su laiko ženklais ir šešėliais. Daugelyje C. Erokay kūrinių kartojasi geometrizuoto kvadrato formos principas, kinta vizualūs niuansai, spalviniai deriniai, tačiau išlieka jiems būdingas griežtumas, pasikartojantis nišos ir lango į aplinką, pasaulį, o galbūt į savo vidinį „aš“ motyvas.
Moterys džiaugiasi susitikimu  ir pažintį Gruzijoje vykusiame festivalyje ANIMA MUNDI vadina lemtinga.
 
Pakruojo kultūros centro informacija