Paminėta Baltų vienybės diena

26

Rugsėjis

Paminėta Baltų vienybės diena

  Rugsėjo 22  -  Baltų vienybės dieną – Pakruojo, Rundalės ir Šiaulių dailės studijų lankytojų  paroda „Ženklai iš praeities“ pristatyta Rundalės (Latvijos r.) daugiafunkciame centre. Jos atidarymu ir prasidėjo renginys, skirtas Baltų vienybės dienai.

  Šventiniame renginyje, pavadintame „Stygos“ dalyvavo ir Pakruojo kultūros centro Lygumų skyriaus moterų folklorinis kolektyvas, atlikęs kelias liaudies dainas. Joms kanklėmis pritarė vadovė Ramunė Petraitienė. Toks buvo renginio organizatorės – Rundalės savivaldybės kultūros darbuotojos Lilitos Lauskiniecės sumanymas.

  Stygos tapo ne tik latvių ir lietuvių gebėjimo suprasti vieniems kitus simboliu, bet ir bendravimo su protėviais, jų dvasios pajautos išraiška.

  Renginio metu skambėjo latviškai sekama pasaka, šventines melodijas raitė Vabalninko (Biržų r. sav) dainorėliai ir muzikantai, įgyvendintą projektą „Apkeliauk Latviją“ pristatė rašytojo Imanto Zieduonio muziejaus vadovė, o renginio dalyviai, apžiūrėdami keliaujančią muziejaus parodą, taip pat simboliškai galėjo „apeiti“ Latviją., nes parodos eksponatai išdėstyti  Latvijos Respublikos kontūro forma.

  Minėjimo  pabaigoje nuostabus duetas iš Rygos „Stigošanas“ pakvietė į garsų pasaulį, kuriame visi buvo raginami išgirsti jūros, vėjo ir kitus garsus, padedančius pasinerti į vidinius apmąstymus, į žmogaus laikinumą, o kartu ir amžinumą, nes kiekviena karta privalo kurti, saugoti, puoselėti ir perduoti tai, kas iš protėvių paveldėta.

  Renginį užbaigė jaunieji savanoriai, pakvietę į baltų ugnies sąšauką, o dalyvavę kolektyvai atliko dainą „Mažam kambarėly“ .

  Baltų vienybės dienos minėjimas ir dailės pleneras „Baltų ženklai“- projekto „3P (Patriotiškumo – Pilietiškumo – Partnerystės) renginiai Pakruojyje“, kurį įgyvendina Pakruojo kultūros centras, veiklos. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Pakruojo rajono savivaldybė.