- lapkričio 8, 2024
- Projektai, Skyrių naujienos
Įgyvendintas projektas „Etninės kultūros patrauklumo stiprinimas per tradicinių amatų puoselėjimą“
Įgyvendinant projektą buvo siekiama stiprinti etninės kultūros patrauklumą gyventojų tarpe. Kaip įrankis sudominti visuomenę buvo pasirinkti liaudies amatai. Kaip pagalbinės priemonės sudominti ir pritraukti auditoriją, labiau atitrūkusią nuo etninės kultūros, buvo pasirinktos įvairiapusiškos renginių ciklo veiklos – pleneras, edukacijos, mugės, koncertai ir kt. Projekto tikslas – puoselėjant krašto tradicijas, išsaugant ir populiarinant vietos amatus bei dalijantis juos plėtojančių žmonių gerąja patirtimi, didinti etninės kultūros patrauklumą plačiajai visuomenei, stiprinti regiono kultūrinį tapatumą, skatinti bendradarbiavimą bei partnerystę – buvo sėkmingai pasiektas. Buvo sudarytas amatininkų sąvadas, kuriame pateikta informacija apie Pakruojo krašto amatus ir jų puoselėtojus. Jis viešai prieinamas ir naudojamas edukacijai bei amatų populiarinimui. Buvo sukurtas ir sėkmingai panaudotas mobilus amatininkų kiemelis, kuris pristatytas renginiuose Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio rajonuose. Išvykstamųjų renginių metu amatų kiemelis buvo pristatytas apskrities renginiuose, skatindamas tarpregioninį bendradarbiavimą ir tradicijų pažinimą. Projekto metu buvo suorganizuoti du dideli renginiai – Amatų diena ir Amatų pleneras, kurie subūrė Pakruojo krašto amatininkus bei pritraukė juos iš aplinkinių rajonų, sudomino rajono gyventojus ir svečius bei suteikė galimybę visiems dalyviams įsitraukti į kūrybines veiklas ir susipažinti su tradiciniais amatais.
Projektą įgyvendino Pakruojo kultūros centras. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba. Įgyvendinant projektą buvo bendradarbiaujama su Lietuvos bibliotekininkų draugijos Pakruojo rajono skyriumi, Šeduvos kultūros ir amatų centru, Joniškio istorijos ir kultūros muziejumi, rajono tautodailininkais ir amatininkais. Prie projekto veiklų įgyvendinimo finansiniu indėliu ir savanoriškais darbais prisidėjo Pakruojo rajono savivaldybė, Balsių kaimo bendruomenė, LUS Pakruojo rajono skyrius ir kt. rėmėjai. Įgyvendinant projekto veiklas konsultuotasi su etnologas V. Tumėnu. Renginių programose dalyvavo gausus būrys kviestinių ir vietinių amatininkų bei edukatorių, liaudiškos muzikos atlikėjų bei mėgėjų meno kolektyvų. Veiklos buvo organizuojamos Pakruojo, Joniškio ir Radviliškio rajonuose, įtraukiant miestų ir kaimiškųjų vietovių gyventojus.
Tikslinė projekto auditorija: amatininkai, etnine kultūra besidomintys gyventojai bei tie, kurie retai dalyvauja kultūrinėje veikloje. Renginių ir edukacinių veiklų metu ypač daug dėmesio buvo skirta kaimo gyventojams mažinant jų kultūrinį atotrūkį.
Projekto veiklos ir rezultatai buvo viešinami per spaudą, interneto svetaines, socialinius tinklus ir vietos bendruomenių informacinius kanalus. Informacija pasiekė plačią auditoriją, skatindama dalyvavimą renginiuose bei domėjimąsi tradiciniais amatais.
Projektas išsiskyrė stipriu poveikiu regiono kultūrinio identiteto puoselėjimui, amatų išsaugojimui ir populiarinimui, taip pat naujų kūrybinių ir bendradarbiavimo ryšių užmezgimu. Rezultatai turi ilgalaikę išliekamąją vertę, o renginiai ir sukurti įrankiai skatina tęstinę veiklą.
Projektą finansuoja
18+
Metų patirties
36
Darbuotojai
13
Meno kolektyvų
8
Skyriai